Seznam druhů ve skupině druhů bělásek východní (Leptidea morsei) bourovec trnkový (Eriogaster catax) hnědásek chrastavcový (Euphydryas aurinia) hnědásek osikový (Euphydryas maturna) jasoň červenooký (Parnassius apollo) jasoň dymnivkový (Parnasius mnemosyne) lišaj pupalkový (Proserpinus proserpina) modrásek bahenní (Maculinea nausithous) modrásek černoskvrnný (Maculinea arion) modrásek očkovaný (Maculinea teleius) modrásek stepní (Polyommatus eroides) ohniváček černočárný (Lycaena dispar) ohniváček rdesnový (Lycaena helle) okáč jílkový (Lopinga achine) okáč sudetský (Erebia sudetica) pestrokřídlec podražcový (Zerynthia polyxena) přástevník kostivalový (Callimorpha quadripunctaria) žluťásek barvoměnný (Colias myrmidone)
Kontakt na garanta:
Ing. Radek Hejda
radek.hejda@nature.cz
Domů

Motýli

V současné době je na území ČR znám výskyt 3372 druhů motýlů. V různém stupni ohrožení je přibližně 10 % z nich (Farkač, Král & Škorpík 2005; www.lepidoptera.cz). 20 druhů naší fauny je uvedeno příloze II a IV Směrnice Rady č. 92/43/EEC, tzv. Směrnice o stanovištích.

Hodnotící zprávy byly odevzdávány celkem za 15 druhů motýlů.

V současné době jsou na území České republiky trvale monitorovány lokality pro všechny druhy s recentním výskytem na území ČR z přílohy II a IV Směrnice Rady č. 92/43/EEC, tzv. Směrnice o stanovištích.

Informační letáky druhů:

modrásek černoskvrnný (Maculinea arion) - ZDE

(c) 2007 Biomonitoring - Oficiální webové stránky AOPK ČR věnované monitoringu v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu monitoring@nature.cz. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2007 - všechna práva vyhrazena. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.