Seznam druhů ve skupině druhů klínatka rohatá (Ophiogomphus cecilia) klínatka žlutonohá (Gomphus flavipes) páskovec velký (Cordulegaster heros) šidélko ozdobné (Coenagrion ornatum) šídlatka kroužkovaná (Sympecma paedisca) vážka běloústá (Leucorrhinia albifrons) vážka jasnoskvrnná (Leucorrhinia pectoralis) vážka široká (Leucorrhinia caudalis)
Kontakt na garanta:
Ing. Radek Hejda
radek.hejda@nature.cz
Domů

Vážky

V současné době je na území ČR znám výskyt 71 druhů vážek. V různém stupni ohrožení je 62 % z nich (Farkač, Král & Škorpík 2005; www.odonata.cz). 8 druhů naší fauny je uvedeno příloze II a IV směrnice 92/43/EEC, tzv. směrnice o stanovištích.

Hodnotící zprávy byly odevzdávány celkem za 6 druhů vážek.

V současné době jsou na území České republiky trvale monitorovány lokality pro všechny druhy s recentním výskytem na území ČR z přílohy II a IV směrnice 92/43/EEC, tzv. směrnice o stanovištích.

(c) 2007 Biomonitoring - Oficiální webové stránky AOPK ČR věnované monitoringu v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu monitoring@nature.cz. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2007 - všechna práva vyhrazena. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.