Seznam druhů ve skupině druhů mihule potoční (Lampetra planeri) mihule ukrajinská (Eudontomyzon mariae)
Kontakt na garanta:
RNDr. Milan Muška Ph.D.
milan.muska@nature.cz
Domů

Mihule

V současné době je z území České republiky znám výskyt pouze 2 druhů mihulí. Oba dva druhy jsou chráněny zákonnými normami.

Hodnotící zprávy byly odevzdávány za oba druhy mihulí. U jednoho druhu byl stav z hlediska ochrany hodnocen jako méně příznivý a u jednoho druhu jako nepříznivý.

V současné době jsou na území České republiky trvale monitorovány lokality pro všechny druhy z přílohy II, IV a V Směrnice Rady č. 92/43/EEC, tzv. Směrnice o stanovištích.

Při manipulaci s mihulemi jsou dodržovány zásady ochrany živočichů proti týrání (AOPK ČR má akreditaci k provádění pokusů na zvířatech podle § 13 vyhlášky č. 207/2004 Sb., o ochraně, chovu a využití pokusných zvířat) i zásady správného zacházení s rybami a mihulemi.

(c) 2007 Biomonitoring - Oficiální webové stránky AOPK ČR věnované monitoringu v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu monitoring@nature.cz. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2007 - všechna práva vyhrazena. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.