Seznam biotopů K4A - Nízké xerofilní křoviny - porosty se skalníky (Cotoneaster spp.) K4B - Nízké xerofilní křoviny - porosty s mandloní nízkou (Prunus tenella)
DomůPřírodní stanoviště

Kontinentální opadavé křoviny (40A0)

Třída habitatů

Vřesoviště a křoviny mírného pásu, Tvrdolisté křoviny

Popis

Husté, nízké křoviny tvoří zejména malolisté druhy skalníků, třešeň křovitá, mandloň nízká dále pak růže, trnky a hloh. V podrostu převládají světlomilné a teplomilné byliny. Primárně se vyskytují na strmějších svazích s jižní expozicí a mělkou půdou, často na kontaktech se suchými trávníky. Sekundární výskyty vznikají sukcesí na neobhospodařovaných trávnících teplých oblastí.

Priorita

Ano

Základy monitoringu

Rozšíření v ČR:
(c) 2007 Biomonitoring - Oficiální webové stránky AOPK ČR věnované monitoringu v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu monitoring@nature.cz. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2007 - všechna práva vyhrazena. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.