Seznam biotopů L6.2 - Panonské teplomilné doubravy na spraši L6.3 - Panonské teplomilné doubravy na písku L6.4 - Středoevropské bazifilní teplomilné doubravy L6.5A - Acidofilní teplomilné doubravy s kručinkou chlupatou (Genista pilosa)
DomůPřírodní stanoviště

Eurosibiřské stepní doubravy (91I0)

Třída habitatů

Listnaté opadavé lesy

Popis

Teplomilné dobové porosty v nichž je zastoupen dub zimní, dub letní a vzácně dub cer. Ostatní druhy stromů jsou minimálně přimíšené. Keřové patro je zpravidla dobře vyvinuté a druhově bohaté. Vyskytují se v nejteplejších a nejsušších nížinách a pahorkatinách, kde tvoří teplomilné doubravy i velkoplošné porosty. V chladnějších a vlhčích oblastech suprakolinního stupně jsou však vázány téměř výhradně na strmější, jižně orientované svahy, kde tvoří maloplošné porosty, obklopené nejčastěji dubohabřinami.

Priorita

Ano

Základy monitoringu

Rozšíření v ČR:
(c) 2007 Biomonitoring - Oficiální webové stránky AOPK ČR věnované monitoringu v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu monitoring@nature.cz. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2007 - všechna práva vyhrazena. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.